Kilka warsztatów naprawczych celowo niskie koszty naprawy przy podaniu podstawowej cytatu. Niektóre warsztaty naprawcze pobierają opłatę za godzinę pracy za diagnostykę. Czasami warsztaty naprawcze odkrywają problemy, których nie widziały, gdy początkowo cytowały za naprawę. Najlepszym podejściem jest zabranie samochodu do zaufanego i legalnego warsztatu samochodowego; warsztatu, który szczyci się tym, że jest z góry i uczciwie wobec klientów, co oznacza brak ukrytych wydatków i opłat.

Pamiętaj, że istnieją dobre centra naprawcze, które zrobią wszystko, aby odseparować Cię od Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Było wiele historii od ludzi, którzy zabierają swój samochód do warsztatu naprawczego na remonty lub drobne naprawy i kończą z rachunkiem znacznie wyższym niż oczekiwano. Poniżej znajdują się najważniejsze, mało znane techniki, aby myśleć o ukrytych kosztów naprawy samochodu, na które trzeba zwrócić uwagę.

Podnoszenie rachunku po niskim notowaniu

Kilka warsztatów naprawczych celowo niskie koszty naprawy przy podaniu podstawowej cytatu. Gdy samochód znajdzie się w warsztacie, zadzwonią do klienta, mówiąc, że część, za którą po raz pierwszy zacytowali jest unikalna i teraz kosztuje dwa razy więcej niż oryginalna wycena.

Ładowanie Drogie stawki za diagnostykę

Niektóre warsztaty naprawcze naliczają godzinę pracy za diagnostykę. Diagnostyka obejmuje podłączenie komputera PC do samochodu, który następnie daje subtelne elementy na obszarze wszelkich usterek z pojazdu.

Wymiana części, które mogą zostać naprawione

Niektóre sklepy remontowe mogą sugerować wymianę części i jej zużycie. Czasami warsztaty wymieniają części, a nie naprawiają ich bez uzyskania zezwolenia.

Nadmiar przesadnych problemów

Warsztaty naprawcze mogą wyolbrzymiać problemy, aby wydawało się, że jest więcej pracy nad pojazdem, niż to konieczne. Ludzie mogą być wykorzystywani na wiele sposobów, aby skłonić ich do wydawania pieniędzy tam, gdzie nie są one potrzebne.

Fałszywe naprawy

Kilka warsztatów naprawczych podaje klientowi sensowne cytaty z rozsądną oceną, tylko po to, aby wymyślić lub stwierdzić, że potrzebne były inne naprawy. Mogą oni twierdzić, że znaleźli skrajny problem lub coś, co znaleźli podczas odprysku w innej części pojazdu. Czasami warsztaty naprawcze odkrywają problemy, których nie widziały, gdy początkowo cytowały do naprawy. Choć wciąż zastanawiasz się, czy nie próbują cię oszukać.

Co może z tym zrobić klient?

Większość renomowanych warsztatów naprawczych jest prostolinijna i popełnia bezwinne błędy. Najlepiej jest zabrać swój samochód do zaufanego i legalnego warsztatu samochodowego; warsztatu, który szczyci się tym, że jest z góry i uczciwie wobec klientów, co oznacza brak ukrytych wydatków i opłat. Zrób swoje badania przed zabraniem pojazdu do warsztatu, w którym nigdy wcześniej nie byłeś. Zapytaj swoich przyjaciół i rodzinę, komu ufają, czy mogą wykonać usługę na swoich pojazdach. Zbadaj opinie online, a nawet Better Business Bureau w odniesieniu do centrum serwisowego, zanim tam pojedziesz. Nie wybieraj jednego z nich z desperacji, to najszybszy sposób, aby znaleźć się w kosztownej sytuacji. Bądź sumienny i zrób swoje badania, a znajdziesz najlepsze centrum naprawcze dla swoich potrzeb serwisowych.